O nas

Nasza misja

Misją Pracowni Terapeutycznej Jednia jest inspirowanie, organizowanie i wspieranie działań osób, którym picie alkoholu, zażywanie różnych substancji psychoaktywnych (narkotyki, dopalacze), hazard czy inne zachowania utrudniają codzienne funkcjonowanie.

Celem podjętego wysiłku jest zaplanowanie i realizacja osobistej zmiany oraz poprawy jakości życia. Oferujemy konsultacje psychologiczne, ze specjalistami psychoterapii uzależnień, instruktorami uzależnień, także online, terapię indywidualną oraz grupową.

Organizujemy wyjazdowe turnusy terapeutyczne weekendowe dla osób uzależnionych, a także ich bliskich. Dzięki intensywnej terapii w niezwykłym miejscu stwarzamy szansę uzyskania równowagi życiowej.

Razem będzie łatwiej

Barbara Wojewódzka to certyfikowana specjalistka psychoterapii uzależnień, od wielu lat specjalizująca się w terapii uzależnień behawioralnych, tj. od hazardu, internetu, zakupów, seksu itp. Jako wykładowca bierze udział w konferencjach, także międzynarodowych na temat uzależnień od czynności. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt artykułów i broszur o tematyce hazardu i różnych problemach społecznych, książkę („Gra, zabawa czy nałogowe granie? : Poradnik dla rodzin hazardzistów”, 2011) na temat mobbingu oraz poradnik dla hazardzistów i ich bliskich („Zatrzymać mobbing i inne formy przemocy”, 2012).

Przez wiele lat pracowała w Krakowskim Centrum Terapii Uzależnień, na Oddziale Dziennym i w stacjonarnym w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Gnieźnie jako kierownik ds.merytorycznych.

Przez ostatnie sześć lat kierowała Oddziałem Dziennym w Centrum Medycznym Multimed. Od wielu lat prowadzi warsztaty z profilaktyki uzależnień, a także szeroko pojmowanego rozwoju osobistego, dedykowane różnym grupom zawodowym, dzieciom, młodzieży oraz rodzicom.

Pracownię Terapeutyczną – Jednia stworzyła po to, by z powodzeniem realizować terapię „szytą na miarę“, która uwzględnia motywację, możliwości i sytuację życiową konkretnej osoby. Szczególnie uwrażliwiając na cele, które pragnie osiągnąć klient. Do realizacji projektu zaprosiła osoby, które wyznają podobne podejście do pracy terapeutycznej, a są wśród nich: psychologowie, specjaliści psychoterapii uzależnień i instruktorzy terapii. I co najważniejsze – są to fajni ludzie.